м. Київ, вул. Васильківська, 28
Увага !!!

29 грудня 2014 року, вступили в дію нові регламенти, що регулюють перевезення домашніх тварин в Європейський Союз.

УМОВИ ДЛЯ ввезенні домашніх тварин (собак, кішок або домашніх ТХОРІВ (фреток)) ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Необхідна інформація про переміщення домашніх тварин з територій або третіх країн в ЄС доступна по посиланню http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/index_en.htm .

Для того, щоб ввезення домашніх тварин в країну не вважалося комерційною операцією (торгівлею), необхідно забезпечити виконання наступних вимог:

  • 5 тварин або менше;
  • відсутність комерційного інтересу або передачі власності;
  • перевезення в супроводі господаря (власника) або особи, відповідальної за тварин під час перевезення. Перевезення тварин окремо від господаря дозволяється в тому випадку, якщо воно здійснюється в термін, що не перевищує п’яти днів до або після поїздки господаря (власника) / відповідальної особи.

Забороняється ввезення собак, кішок і домашніх тхорів (фреток) у віці менше 12 тижнів, з наступних причин:

  • мінімальний вік для вакцинації тварин становить 12 тижнів
  • тварини вакциновані проти сказу і досліджені на наявність антитіл не раніше 21 дня після вакцинації і не пізніше трьох місяців до відправлення.

Дослідження на титр антирабічних антитіл має бути виконано в лабораторії, затвердженої Європейською Комісією відповідно до статті 3 Рішення Ради 2000/258 / ЄС (список лабораторій доступний за посиланням:  http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/ approval_en.htm ).

Iдентифікація тварин:

Тварини повинні бути ідентифіковані за допомогою мікрочіпа (транспондера), що відповідає нормам ISO 11784 та 11785. В разі, якщо мікрочіп (транспондер) не відповідає цим нормам, власник тварини повинен надати пристрій для зчитування даних мікрочіпа (транспондера) при в’їзді на територію Європейського Союзу .

Якщо тварина ідентифікована за допомогою чіткого татуювання, і при наявності документів, що підтверджують, що вона була зроблена до 3 липня 2011 року, ідентифікація вважається відповідної нормам ЄС.

Документ про та дентіфікацію :

Тварина має супроводжуватися ветеринарним сертифікатом ЄС, підписаним офіційним ветеринаром третьої країни (сертифікат на мовах країн-членів ЄС викладений за посиланням: http: //ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/pet-regulation_20141229 … ).

Вакцинація домашніх тварин:

Для некомерційного перевезення домашніх тварин вони повинні бути обов’язково вакциновані проти сказу.

Крім того, потрібна попередня протипаразитарна обробка собак ехінококозу (Echinococcus multilocularis), які направляються до Фінляндії, Ірландії, Мальти і Великобританії, відповідно до делегованих Регламентом Комісії (ЄС) № 1152/2011.

Нові регламенти, що регулюють перевезення домашніх тварин:

Зміни вводять нові норми?

правило п’яти:

  • тварини в кількості більше п’яти можуть продовжувати вважатися тваринами в наступних випадках:
    • домашні тварини, які беруть участь в змаганнях, виставках або спортивних заходах (або в підготовці до цих заходів)
    • наявність підтвердження участі в зазначених заходах;
    • вік старше 6 місяців.

Нова форма ветеринарного сертифіката:

  • починаючи з 29 грудня 2014 сертифікат для собак, кішок і домашніх тхорів (фреток) повинен відповідати зразку, наведеному в Додатку IV до Регламенту (ЄС) 577/2013.

Декларація відповідальної особи / власника тварини:

  • разом з певним сертифікатом, власник або особа, відповідальна за тварину під час перевезення, повинна пред’явити декларацію відповідно до зразка, наведеного в частині 3 Додатка IV Регламенту (ЄС) 577/2013.

безпечний транзит:

  • якщо до прибуття в ЄС тварина проїжджає через країну, яка не включена в список, наведений у Регламенті (ЄС) 577/2013, тобто через країну з ризиком захворювання на сказ (див. Додаток II Регламенту), дослідження на титр антирабічних антитіл не потрібно при умови, що тварина (або тварини) не покидали транспортного засобу або меж аеропорту. Для підтвердження цього факту власник або особа, відповідальна за перевезення тварини, повинна подати декларацію відповідно до зразка, наведеного в частині 2 Додатку I Регламенту (ЄС) 577/2013.