м. Київ, вул. Васильківська, 28
Специфіка перевезення тварин

У різних країнах існують різні правила ввезення тварин, що регулюють порядок ввезення тварин на дану територію. Про всі ці правила і відповідні вимоги можна дізнатися в посольстві або консульстві відповідної країни. Ось деякі особливості:

  • в певні країни заборонено ввезення собак бійцівських порід (наприклад, в Угорщину)
  • у багатьох країнах ЄС місце карантин в спеціалізованих організаціях (наприклад, у Великобританії карантин триває 6 місяців)
  • в країни Євросоюзу заборонено ввозити кошенят і цуценят, які не досягли 4 місячного віку.

1. Iдентифікація.

Всі тварини повинні бути ідентифіковані мікрочіпом або чітко помітним татуюванням, якщо мікрочіп не відповідає міжнародним стандартам (ISO 11784 або ISO 11785), необхідно мати з собою пристрій для зчитування чіпа. Починаючи з липня 2011 року – мікрочіп єдиний спосіб ідентифікації. Тварина потрібно ідентифікувати до того, як їй зроблять щеплення від сказу.

2. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка.

Перевозячи тварина, необхідно оформити їй паспорт, де міститься інформація про тварину і зроблені записи про щеплення. Якщо Ви плануєте в перспективі виїзд з твариною в країни ЄС, паспорт в Україні потрібно зробити відповідно до вимоги Регламенту ЄС 577/2013. Паспорти оформлюються на 2-х мовах: англійській і мовою країни походження. Починаючи з липня 2004 року, всі щеплення записуються в паспорт. У паспорті обов’язково повинні бути вклеєні етикетки від щеплень з номером вакцини. Ці наклейки повинні бути погашені печаткою ветеринарного фахівця з обов’язковим датою щеплення. У правій графі повинен бути підпис лікаря та його особиста печатка. Особливо уважно потрібно поставитися до щеплення проти сказу.

У паспорт заносяться дані про номер чіпа з датою, підписом ветеринарного лікаря і печаткою ветеринарної установи або ветеринарного лікаря, який зробив процедуру і зазначенням місця локалізації мікрочіпа.

Проставляються відмітки про проведення обробок від глистів та зовнішніх паразитів у тварин.

Паспорт виписується Вашим ветеринарним лікарем.

(Фото тварини, якщо вона досягла 1 року, також має бути завірено ветеринарною клінікою або кіно (феліно-) логічним клубом).

Над фото тварини в паспорті обов’язково повинна бути наклеєна етикетка з номером чіпа (електронного ідентифікатора).

3. Вакцинация.

Животное нужно вакцинировать против бешенства инактивированной вакциной, содержащей как минимум одну единицу антигена на одну прививку. Вакцинации или ревакцинации проводят в соответствии с рекомендациями производителя.

4. Cерологічний тест на сказ (тест нейтралізації сказу).

Перед перевезенням тварини необхідно зробити тест на визначення титру антитіл проти сказу.

Кров для аналізу повинен приймати сертифікований ветеринарний лікар, як мінімум через 30 діб після щеплення і за 3 місяці до ввезення тварини в Євросоюз.

Даний тест проводиться в лабораторіях, визнаних Європейським союзом. Список таких лабораторій, для європейських і неєвропейських країн, знаходиться на сайті Європейської Комісії.

Показник нейтралізації вірусу повинен бути як мінімум 0.5 IU / мл або більше.

Цей тест не потрібно повторювати, якщо тварина регулярно ревакцинують, відповідно до інструкції по застосуванню вакцини.

Якщо ці правила не дотримуються, то необхідно провести повторний тест після повторного щеплення. Якщо країна походження тварини – країна Євросоюзу і тест нейтралізації був зроблений до виїзду з Євросоюзу, тоді немає необхідності чекати 3 місяці після взяття крові, щоб повернутися до Євросоюзу. При перевезенні тварини власник повинен мати з собою паспорт тварини, в якому проставлено все відмітки про щеплення і тести їх результати.

5. Ветеринарне свідоцтво форма 1-ВЕТ.

Основний документ, що дає право перевозити тварину або птаха (він необхідний не тільки при перетині кордону, а й в подорож на поїзді, автотранспорті та літаку по Україні) – це ветеринарне свідоцтво (форма 1), яке обмінюється на міжнародний ветеринарний сертифікат на державному кордоні, державною службою ветеринарної медицини на кордоні і транспорті. Для країн СНД видається форма 1-ВЕТ (СНД) заповнена російською мовою.

Власникам тварин ветеринарне свідоцтво форма 1-ВЕТ вправі видати тільки в державній установі і тільки при наявності ветеринарного паспорта (довідка) на тварину, із зазначенням дат щеплень і назви вакцин. Форма 1-ВЕТ видається державною службою ветеринарної медицини не раніше, ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон на підставі проведеного огляду тварини і при пред’явленні паспорта на тварину.

Всі необхідні щеплення повинні бути зроблені не раніше, ніж за рік і не пізніше, ніж за місяць до від’їзду.

6. Ветеринарний сертифікат.

Ввезення кішок або собак в країни ЄС вимагає наявності ветеринарного сертифіката (Регламент ЄС 577/2013), який виписує офіційний ветеринарний лікар відповідної держави, (в Україні видається ветеринарною службою в пунктах ветеринарного контролю на кордоні і транспорті). Такий сертифікат засвідчує ідентифікацію тварини відповідним чином і наявність щеплення від сказу відповідно до Регламенту ЄС 576/2013.

Міжнародний ветеринарний сертифікат повинен бути правильно оформлений і тому вимагайте від ветеринарних фахівців на прикордонному контрольному ветеринарному пункті заповнення паспорта ще й англійською мовою, для Німеччини німецьких.

7. Дегельмінтизація і інсекто-акарицидна обробка тварин.

Проводиться сертифікованими препаратами за 24-48 годин до вильоту. Крім цього, дегельмінтизація повинна проводитися систематично раз в 3-4 місяці, про що повинні бути відповідні записи у ветеринарному паспорті. Радимо використовувати вакцини і препарати для дегельмінтизації і інсекто-акарицидних обробок препаратами, виготовленими в тій країні, яку Ви збираєтеся відвідати разом з твариною – Merial, FrontLine Combo, France Bayer, Advocate, German Bioveta, TOP SPOT ON, Czech Republic Pfizer, Stronghold, USA FORT DODGE, ProMeris Duo, USA АВЗ.

8. Довідка про те, що тварина не представляє племінної цінності.

Оформляється в довільній формі.

Іноді на державному кордоні виникають питання про племінної цінності тварини і тому, постарайтеся заздалегідь отримати в кінологічної організації довідку про те, що Ваше тварина не представляє племінної цінності або просто поїде на виставку. Довідка може видаватися тільки фахівцем-кінологом офіційно зареєстрованої кінологічної організації. Дозвіл на вивезення і довідку про те, що тварина не представляє племінної цінності необхідно мати при будь-якому перетині кордону – неважливо, на який термін ви відправляєтеся в іншу країну. Власники собак повинні звернутися в одну з кінологічних організацій України.

Довідка про племінну цінність тварини із зазначенням її оціночної вартості (видається при виїзді на постійне місце проживання або для пред’явлення на вимогу).