м. Київ, вул. Васильківська, 28
Перевезення тварин на борту літака

Перевезення тварин в літаку здійснюється за попереднім погодженням з перевізником при наявності відповідних документів!

Інформація про перевезення тварини повинна надаватися при бронюванні квитка. Якщо Ви вирішили подорожувати літаком зі своїм домашнім улюбленцем, Вам слід звернути увагу на наступні правила перевезення тварин авіатранспортом.

Про бажання перевезти з собою тварин Ви проінформувати Вашого агента при покупці авіаквитка. До перевезення приймаються такі тварини як кішки і собаки, а також невеликі домашні приручені тварини і птахи. Птахи і тварини приймаються до авіаперевезення тільки за попереднім погодженням з Перевізником.

Для вивозу з країни тваринного, в першу чергу Вам знадобляться документи для перевезення тварин. Незалежно від того, в салоні літака летить тварина або багажному відділенні, вона перевозиться в спеціальному контейнері. Для оформлення супровідних документів Вам необхідно звернутися в службу ветеринарного контролю.

Контейнер повинен відповідати вимогам IATA (Міжнародна Асоціація Авіаперевізників) і відповідати розміру тварини. Орієнтовно необхідні розміри контейнера для перевезення тварин на літаку можна визначити наступним чином:

  • Висота контейнера повинна бути дорівнює висоті варто тваринного;
  • Ширина контейнера дорівнює подвійній ширині Вашого вихованця;
  • Длина контейнера равна длине тела, плюс половина длины лапы.

Контейнер для перевезення можна придбати практично в будь-якому зоомагазині.

У більшості випадків перевезення тварини літаком оплачується як наднормативний багаж. Зрозуміло, ні авіакомпанія, ні агент, який виписує Вам квиток, не несе відповідальності за правильність оформлення ветеринарних довідок і дозволу на вивезення.

Деякі країни (Великобританія, Ірландія, Швеція, Австралія, Нова Зеландія) мають дуже суворі обмеження на ввезення тварин, – вимагають наявності додаткових щеплень, довідок, а також передбачають карантин (до 6 місяців). Тому, є сенс заздалегідь поцікавитися правилами ввезення тварин в країну призначення. Майже всі авіакомпанії не допускають в салон собак і кішок. Іноді можливий провезення тварин з ваговими обмеженнями до 5 кг. Всі інші тварини летять в спеціальному відділі багажного відсіку літака. Для собаки вагою 40 кг потрібно окремий пасажирський квиток і окреме пасажирське крісло.

Також в салоні літака перевозяться собаки-поводирі, які супроводжують сліпих і глухих пасажирів. Така собака повинна бути в наморднику і перебувати близько господаря. Поводирі перевозяться безкоштовно.

Всі тварини під час перельоту повинні знаходитися в спеціальних контейнерах, що відповідають вимогам IATA і відповідних тварині за розміром.

У більшості випадків перевезення тварин літаком оплачується як наднормативний багаж.

Перевізник не несе відповідальності за будь-які збитки, захворювання або смерть тварини, а також в разі відмови в прийомі на території країни.

Як правило, домашніх тварин і птахів перевозять у вантажному відсіку літака, попередньо помістивши в спеціальні контейнери. Ці контейнери виготовляють відповідно до вимог IATA Live Animals Regulations. Роблять їх з дерева, металу або пластику, вони містять отвори для вентиляції, відсіки для корму і води. Дно контейнера покривається абсорбуючим матеріалом. Обсяг контейнера повинен бути таким, щоб тварина в ньому не відчував себе скуто, могло стати, покрутитися навколо себе, лежати в звичній позі. Клітини з птахами обов’язково накриваються світлонепроникної тканиною.

У салоні літака дозволяється перевозити тварин і птахів в спеціальному контейнері або клітці, тільки якщо розміри контейнера не перевищують габарити 45х35х25 см, і вага тварини з контейнером – не перевищує 5 кг, а також спеціально дресированих собак-поводирів для сліпих. При цьому пасажири з тваринами не можуть займати місця в аварійних виходів. А пасажира з собакою-поводирем, прихильність до крісла біля ніг господаря і в наморднику, розміщують в кінці салону. У салоні літака дозволено перевозити тварин і птахів тільки в супроводі дорослого пасажира.

Вартість послуги перевезення тварини в літаку залежить від його ваги. Однак перевезення собак-поводирів здійснюється безкоштовно.

Корисні поради з перевезення тварин в літаку:

  1. «Не накачуйте» тварина заспокійливими засобами (транквілізаторами) перед польотом. Під час перельоту температура його тіла може знизитися, чому тварина буде довше звикати до нової обстановки;
  2. нагодуйте тварина легкою їжею приблизно за 2:00 до вильоту;
  3. собаки з плоским носом (бульдог, боксер, мопс, пекінес) важче собак інших порід переносять вплив розрідженої атмосфери, тому подбайте про максимальної вентиляції в контейнері з твариною;
  4. вигуляйте тварина перед рейсом;
  5. позначте на контейнері кличку тварини;
  6. не дозволяйте тварині пити за 4:00 до рейсу;
  7. процедура реєстрації тварини може зайняти деякий час, тому краще прибути в аеропорт на 3:00 раніше до вильоту;
  8. приблизно за тиждень до вильоту почніть привчати тварину до клітки / контейнера, щоб воно могло звикнути до умов перевезення;
  9. прихопіть з собою ветеринарну аптечку.

 

Схема контейнерів для перевезення тварин

Чи є вимоги до контейнера (сумці), в якому перебуває тварина під час польоту?

Так є. Для перевезення тварини або птиці вам буде потрібно пакувальний контейнер з жорсткого пластика або дерева або металева клітка з доступом повітря. Розміри контейнера повинні дозволяти тварині встати в повний зріст і повернутися навколо себе. У контейнера має бути надійне замикає пристрій, на дні – абсорбуючий (водонепроникний) матеріал. Клітини птахів потрібно покрити щільною тканиною, не пропускає світло.

Чи можу я самостійно зробити контейнер для перевезення тварини?

Та це можливо. Нижче наводиться опис і малюнок контейнера для перевезення домашніх собак і кішок, сконструйованого відповідно до вимог IATA Live Animals Regulations і рекомендованого для перевезення тварин на рейсах S7.

Матеріали. Скловолокно, метал, жорсткий (не гнеться) пластик, зварена металева сітка, тверда деревина або фанера.

Принципи конструкції. Контейнери, зроблені повністю з зварений чи дротяної сітки, не підходять для повітряного перевезення. Контейнери з жорсткого пластика можна використовувати для перевезення більшості порід собак, але деякі з таких контейнерів все ж не придатні для перевезення великих або дуже агресивних собак. Таких тварин можна перевезти в спеціально виготовленому контейнері з твердої деревини, металу, фанери або аналогічних матеріалів, з двома замикаючими пристроями з кожного боку дверей.

Якщо контейнер має колеса, то вони повинні бути зняті або приведені в нерухомий стан.

Розміри . Розмір контейнера повинен бути таким, щоб кожна тварина, поміщене в контейнер, могло вставати в повний зріст, вільно повертатися, стояти, сидіти, а також лежати в природному положенні.

Каркас (рами). Для дерев’яних контейнерів допускається наявність каркаса, виконаного з дерев’яних брусків розмірами не менше 2,5 × 7,5 см, з’єднаних один з одним болтами або гвинтами, до якого кріпляться бічні сторони контейнера.

Сторони. Всі частини пластикових контейнерів повинні бути в наявності і правильно встановлені. Для зовнішніх сторін дерев’яних контейнерів використовуйте фанеру не менше 12 мм (1,2 дюйма) або еквівалентний матеріал. Бічні сторони повинні бути твердими і достатньою вентиляцією. Внутрішні поверхні контейнера – гладкими, без будь-яких виступів, які тварина змогла б кусати або дряпати і тим самим пошкодити цілісність контейнера.

Одну сторону контейнера потрібно повністю присвятити для вентиляції, при цьому вона повинна бути закрита гратами, зварений чи гладкою металевою сіткою, яка надійно кріпиться до контейнера так, щоб тварина не змогло її зняти або відірвати.

Пристрої для перенесення (ручки). Контейнер повинен мати пристосування для перенесення, розташовані посередині кожного з довгих сторін контейнера на всю довжину.

Дно. Воно повинно бути твердим і водонепроникним.

Верхня частина (дах). Верхня частина контейнера повинна бути жорстка. Допускається наявність вентиляційних отворів по всій поверхні, якщо вони не шкодять цілісності контейнера і не зменшують міцність кришки.

Двері. Одна зі сторін контейнера повинна служити дверима. Вона може бути як висувається, так і прикріплена на петлях. На великих дверях потрібно встановити два або три додаткових замку або інших надійних кріплення.

Двері потрібно зробити з пластика, зварного металу або з лиття з достатніми розмірами і товщиною, щоб тварина не змогло погнути її або деформувати. Розмір сітки повинен бути таким, щоб через неї не проходив ні ніс, ні лапи тварини – так ви уникнете можливе пошкодження як тварини, так і контейнера.

Двері з пластикових матеріалів дозволені за умови, що замки і кріпильні елементи зроблені з металу достатньої товщини. У твердих пластикових контейнерах дверні штирі повинні проходити крізь всю довжину дверей і виступати не менш ніж на 1,6 см від верхньої і нижньої частин двері контейнера (горизонтальної частини).

Вентиляція. Вона забезпечується за рахунок однієї відкритої сторони, наприклад, двері і вентиляційні отвори розміром не менше 2,5 см, розташованих у верхній частині протилежної від дверей боку і останніх двох сторін контейнера на відстані 10 см один від одного (від осі до осі).

Якщо ви перевозите велику собаку, потрібно, щоб відкрита сторона контейнера була покрита дрібною металевою решіткою або подвійний зварною сіткою з проміжним відстанню 1 см.

Сукупна площа вентиляції повинна бути не менше 16% від загальної поверхні всіх чотирьох сторін. Ви можете зробити додаткові отвори на даху або по сторонам контейнера або широкі отвори, вкриті сіткою, щоб збільшити вентиляційний ефект.

Корм і вода в контейнері. Ємність для води потрібно розмістити всередині контейнера так, щоб із зовнішнього боку можна було її заповнити. Контейнер з їжею, яку ви берете в разі затримки рейсу, потрібно закрити, перебувати він може як всередині, так і зовні клітини.