Ukrainian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Телефон: +380684943383

        або    +380501913383

Пошта: admin@neovetlab.com.ua

29 грудня 2014 року, вступили в дію нові регламенти, що регулюють перевезення домашніх тварин до Європейського Союзу.

УМОВИ ДЛЯ ВВЕЗЕННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН (СОБАК, КІШОК АБО ДОМАШНІХ ТХОРІВ (ФРЕТОК)) ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Необхідна інформація щодо переміщення домашніх тварин з територій або третіх країн до ЄС доступна за посиланням http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/index_en.htm.

Для того, щоб ввезення домашніх тварин в країну не вважалося комерційною операцією (торгівлею), необхідно забезпечити виконання наступних вимог:

 • 5 тварин або менше;
 • відсутність комерційного інтересу або передачі власності;
 • перевезення в супроводі господаря (власника) або особи, відповідальної за тварин під час перевезення. Перевезення тварин окремо від господаря дозволяється в тому випадку, якщо воно здійснюється у строк, що не перевищує п'яти днів до або після поїздки господаря (власника) / відповідальної особи.

Забороняється ввезення собак, кішок і домашніх тхорів (фреток) у віці менше 12 тижнів, з таких причин:

 • мінімальний вік для вакцинації тварин становить 12 тижнів;
 • тварини вакциновані проти сказу і досліджені на наявність антитіл  не раніше 21 дня після вакцинації  і  не пізніше трьох місяців  до  відправлення.

Дослідження на титр антирабічних антитіл повинно бути виконано в лабораторії, затвердженій Європейською Комісією відповідно до статті 3 Рішення Ради 2000/258/ЄC (список лабораторій доступний за посиланням: http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/approval_en.htm). 

Ідентифікація тварин: 

Тварини повинні бути ідентифіковані за допомогою мікрочіпа (транспондера), що відповідає нормам ISO 11784 та 11785. У випадку, якщо мікрочіп (транспондер) не відповідає цим нормам, власник тварини повинен надати пристрій для зчитування даних мікрочіпа (транспондера) при в'їзді на територію Європейського Союзу. 

Якщо тварина ідентифікована за допомогою чіткого татуювання, і за наявності документів, підтверджують, що вона була зроблена до 3 липня 2011 року, ідентифікація вважається відповідною нормам ЄС.

Документ про ідентифікацію:

Тварина має супроводжуватися ветеринарним сертифікатом ЄС, підписаним офіційним ветеринаром третьої країни (сертифікат на мовах країн-членів ЄС викладений за посиланням: http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/pet-regulation_20141229...). 

Вакцинація домашніх тварин:

Для некомерційного перевезення домашніх тварин вони повинні бути обов’язково вакциновані проти сказу.

Крім того, вимагається попередня протипаразитарна обробка собак ехінококозу (Echinococcus multilocularis), які направляються до Фінляндії, Ірландії, Мальти та Великобританію, у відповідності з Делегованим Регламентом Комісії (ЄС) № 1152/2011. 

Нові регламенти, що регулюють перевезення домашніх тварин:

Які зміни вводять нові норми?

Правило п'яти:

 • тварини в кількості більше п'яти можуть продовжувати вважатися домашніми тваринами в таких випадках:
  • домашні тварини, що беруть участь у змаганнях, виставках або спортивних заходах (або в підготовці до цих заходів);
  • наявність підтвердження участі в означених заходах; 
  • вік старше 6 місяців.

Нова форма ветеринарного сертифіката:

 • починаючи з 29 грудня 2014 року сертифікат для собак, кішок і домашніх тхорів (фреток) має відповідати зразку, наведеному в Додатку IV до Регламенту (ЄС) 577/2013.

Декларація відповідальної особи/власника тварини:

 • разом з означеним сертифікатом, власник або особа, відповідальна за тварину під час перевезення, повинна пред'явити декларацію відповідно до зразка, наведеного у частині 3 Додатка IV Регламенту (ЄС) 577/2013.

Безпечний транзит:

 • якщо до прибуття в ЄС тварина проїжджає через країну, яка не включена в список, наведений у Регламенті (ЄС) 577/2013, тобто, через країну з ризиком захворювання на сказ (див. Додаток II Регламенту), дослідження на титр антирабічних антитіл не потрібне, за умови, що тварина (або тварини) не покидали транспортного засобу або меж аеропорту. Для підтвердження цього факту власник або особа, відповідальна за перевезення тварини, повинна подати декларацію відповідно до зразка, наведеного у частині 2 Додатка I Регламенту (ЄС) 577/2013.
На верх